Ptt üzerinden almak için liste

PTT vasıtasıyla ödenen bu yardım ödemelerinden yararlanmak isteyen yapmaları gereken bütün aşamaları hatırlatıyoruz. Devletin koronavirüs slgını kapsamında uygulamaya koyduğu en mühim dsteklerin birisi milyonlarca vatandaşa ödenen ve halen müracaat süreci devam eden 1000 TL yardım parası oldu.

Bu yadım parasından yararlanmak isteyen fakat şimdilik müracaat yapmamış olan vatandaşlar amacıyla ilgi edilmesi gereken konuları yine hatırlatıyoruz.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden müracaatlar alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların piyasatesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü müracaat yapabileceğini belirtti.

Bakan Selçuk yaptığı bildirimde cumartesi ve piyasa günleri ise sınırlama olmaksızın her bireyin başvurabileceğini aktardı. Değerlendirmeler birey bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden yalnızca bir birey müracaat 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden aniden çok müracaat olursa yalnızca biri öneme alınacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verdiği 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

BU LİSTEYE DİKKAT 1000 TL

sosyal yardım müracaatı alabilmek isteyen yurttaşların sağlamaları gereken şartlar şunlar;

1. ve 2. faz yardım ödemelerinden 1000 TL almamış olmak.

Kamuda memur yada kadrolu kamu işçisi olmamak.

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı almıyor olmak.

SGK’dan emekli ihtiyar maaşı alanlar * Hane geliri belli bir seviyenin üstünde olanlar.

altinoktaonalti

Altı Nokta Onaltı Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir