Devlet vatandaşlara çok sayıda alanda destek

İşte bu ödemelere dair bütün detaylar. Devlet vatandaşlara çok sayıda alanda ve halde destek ve yardım ödemesi sağlıyor. Vatandaşların birçoğu bu yardım ödemelerini bilmediklerinden müracaat yapmazken birtakım vatandaşlarda ödemelere yazılı müracaat yapılması gerektiğinden çok çok üstünde düşmüyor. Bu desteklerden olan ve çok bilinmeyen istihdam yardıım parasını sizlere aktarıyoruz. Detaylar haberimizde…

İŞ BAŞVURUSUNDA 900 TL DESTEK ÖDEMESİ

Öncelik ile iş müracaatı ve işe başlama yardım parası ödemeleri Aile Bakanlığı doğrultusundan sağlanıyor. Ödemeler sosyal yardım almakta olan vatandaşlara iki aşamalı olarak ödeniyor. Birinci aşamada iş müracaatında tespit edilen vatandaşlara 120 TL’ye kadar ödeme yapılıyor. İkinci aşamada müracaatı kabul edilen vatandaşlara tek seferlik 780 TL’ye ulaşan ikinci bir ödeme yapılıyor. Bu sayede vatandaşlar 900 TL’ye kadar yardım alabiliyorlar.

İş müracaatında bulunacak olan vatandaşlara uygulanan ilk ödemeler senede 3 defa alınabilir. Ödemeler 40 TL’den 120 TL’ye kadar çıkıyor. Bu ödemeler yol, traş gibi masraflar amacıyla ödeniyor. Başvurusu kabul edilen çalışanlara ise gene yol, fotoğraf, evrak gibi masraflar amacıyla 788 TL ödeme yapılır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ Bu ödemelerden faydalanacak olan vatandaşlar Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaatlarını yapabilirler.

altinoktaonalti

Altı Nokta Onaltı Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir