2.6 Milyon öğrenciye iyi haber geldi !

Çalışma Bakanı Selçuk Açıklama: 2.6 Milyon Öğrenciye Destek Paketi Geliyor! Malum Slgın (K) devam ederken, öğrencilere destek vermek amacıyla hükümet harekete geçti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yönünden uygulanan açıklamalar ardından 2.6 milyon öğrenciye eğitim eşitliği amacıyla eğitim destek ödemelerinin yapılmasına karar verildi. 2.4 milyar liralık bir ödeme uygulanacağı belirtildi. Malum Slgın (K) ile mücadele ekonomik alanda da sürat kesmeden devam ediyor. Hükümet bu süreçte vatandaşa her alanda destek vermek ve yaşanan ekonomik daralmayı ortadan kaldırmak amacıyla harekete geçti. Arka arkaya belirtiler yeni destek paketleri ise bu sefer öğrencileri yakından ilgilendiriyor.

Slgın nedeniyle eğitimlere okullarda ara verilmiş fakat evlerden çevrimiçi olarak devam ediliyor. Bu süreçte eğitim eşitsizliği bir kez daha gözler önüne serildi. Hükümet, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla harekete geçti. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerin tespit edilip desteklenmesi amacıyla yeni bir çalışmanın yapılması amaçlanıyor. 2.6 Milyon Öğrenciye 2.4 Milyar Liralık Destek Verilecek Bu süreçte gereksinim sahibi öğrencilerin belirlenmesi amacıyla harekete geçildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öğrenciler amacıyla gerçekleştirilecek çalışma amacıyla harekete geçti.

2.6 milyon öğrenciye bu süreçte toplam 2.4 milyar liralık şartlı eğitim desteğinin verileceği öğrenildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönünden verdiği son talimatlar ışığında şartlı eğitim yardımının artırılarak 75 liraya çıkarıldığı öğrenildi. İhtiyaç sahibi olan öksüz ve yetim çocuklar amacıyla verdiği 100 liralık yardımın ise artırılmasına karar verildi. Artış ardından 150 liraya çıkarılmasına karar verildi. İşsizlik ödeneği ise bankalara yatmaya başladı. İşsizlik ödeneği evvel bütün hak sahiplerine ikaz yapıldı. IBAN numaralarının 26 Nisan tarihine kadar bildirilmesi gerekiyor. Bu süreçte mağduriyet yaşanmaması amacıyla ödemeler banka hesaplarına yapılacak.

altinoktaonalti

Altı Nokta Onaltı Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir